Krasnale, Maki, Niezapominajki oraz dzieci sześcioletnie z grup: Kaczuszki, Skrzaty, Rybki i Słoneczka brały udział w zorganizowanych przez Przedszkole Samorządowe w Gdowie VI Igrzyskach Przedszkolaków.
Wydarzenie, które odbyło się 25 i 27 maja 2022 roku otworzyli Wychowawcy poszczególnych grup, mocno zagrzewając młodych sportowców do zabawy. Dzieci miały do pokonania tor przeszkód, w którym musiały wykazać się sprytem i zwinnością. Oczywiście ważną rolę odgrywał też czas, więc wszystkie przedszkolaki starały się bezbłędnie pokonać przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do mety!
Igrzyska miały na celu integracje dzieci z różnych grup przedszkolnych, doskonalenie umiejętności współdziałania, tolerancji, wzajemnego komunikowania się oraz polepszenia kondycji fizycznej poprzez wspólną zabawę.
Nie wszyscy stanęli na podium, ale wszyscy dobrze się bawili, bo… – nie liczy się wygrana, lecz dobra zabawa!
Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale za udział w igrzyskach, które uroczyście wręczyła Pani dyrektor Urszula Janicka oraz Pani wicedyrektor Ewelina Filipiak.
Z każdej grupy wyłoniono troje dzieci, które pokonując tor przeszkód, osiągnęły najlepszy czas.
Poniżej wyniki zmagań naszych milusińskich.
Dzieci pięcioletnie:
Niezapominajki
I miejsce – Milena Paruch
II miejsce – Oliwier Pietraszewski
III miejsce – Natalia Fąfara
Maki
I miejsce – Kacper Kowalcze
II miejsce – Marcel Knapik
III miejsce – Jagoda Daniel
Krasnale
I miejsce – Paweł Łochmańczyk
II miejsce – Zuzanna Radońska
III miejsce – Edyta Zięć
Dzieci sześcioletnie:
Kaczuszki:
I miejsce: Weronika Serafin
II miejsce: Piotr Sendur
III miejsce: Eryk Musiał
Skrzaty:
I miejsce Tatiana Kowalik
II miejsce Marcel Skwarek
III miejsce Mikołaj Kaczmarczyk
Rybki:
I miejsce Piotr Kupiec
II miejsce Maciej Ładyga
III miejsce Aleksandra Kowal
Słoneczka
I miejsce Lena Kowalska
II miejsce Gabriela Nowak
III miejsce Antoni Daniel
Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom igrzysk oraz dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie medali dla młodych sportowców.